Toyota RAV4

Toyota RAV4 powstała z myślą o kierowcach, którzy w życiu wychodzą przed szereg. Jest wyjątkowa ze względu na swój styl i komfort starannie wykonanego wnętrza.

Mocno zarysowana linia nadwozia podkreśla jej masywny charakter, kojarzony z segmentem SUV. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest nieszablonowym samochodem potrafiącym sprostać najtrudniejszym wyzwaniom.

Krótka historia RAV4

Pierwsza odsłona tego modelu była pionierem w swojej klasie. Na pomysł wypuszczenia nowego modelu niewielkiego auta rekreacyjnego o walorach terenowych konstruktorzy Toyoty wpadli już w 1986 roku. Nazwa jest akronimem angielskiego zwrotu ”Recreational Active Vehicle with 4 wheel-Drive”, oznaczającego rekreacyjny pojazd z napędem na cztery koła. Zbudowana była na płycie podłogowej modelu Corolla. Od początku charakteryzowała się wysokim zawieszeniem, komfortowym wnętrzem z zapewniającymi dobrą widoczność podwyższonymi fotelami oraz dynamicznym układem kierowniczym. Od 2013 roku koncern Toyoty produkuje czwartą generację RAV4.

Sprzedaż w milionach

To jedyny w swoim rodzaju samochód, łączący niepowtarzalne cechy SUVa z unikalnym wzornictwem i zaawansowaną technologią. Co roku zyskuje kolejnych entuzjastów, ceniących jego niebanalny wygląd i wysoką funkcjonalność. Od debiutu modelu w 1994 roku, RAV4 nieustannie ewoluuje, przyciągając kolejne rzesze zadowolonych kierowców. Niezaprzeczalnie świadczy o tym sprzedaż, która przekroczyła już 10 milionów egzemplarzy.

Oszczędna moc hybrydowej RAV4

Toyota RAV4 jest jedynym na rynku modelem hybrydowym dostępnym w wersji z samoładującym się napędem. Wyjątkowe połączenie jednostki benzynowej z silnikiem elektrycznym tworzy znakomitą alternatywę dla tradycyjnych napędów. Zapewnia znakomitą dynamikę, gwarantując jednocześnie oszczędne spalanie. Toyota RAV4 z silnikiem 2.0 Hybrid Dynamic Force występuje w 2 wersjach: z napędem 4×2 o mocy 218 KM i z napędem 4×4 o mocy 222 KM. Obie opcje gwarantują dynamikę popartą przyspieszeniem i płynnością jazdy.

Przewaga napędu hybrydowego

Dzięki swojej unikalnej konstrukcji, napęd hybrydowy Toyoty korzysta aż w 80% z silnika elektrycznego, który jest samoczynnie ładowany podczas jazdy i hamowania. Wysoka bezawaryjność i niewielka ilość części ulegających zużyciu czyni z hybrydy mocnego konkurenta dla konwencjonalnego silnika benzynowego.

Toyota RAV4 – bezkompromisowy wybór

Nowy model Toyoty RAV4 jest idealną propozycją dla kierowców myślących nieszablonowo i ceniących sobie indywidualizm. Oryginalną stylistykę nadwozia uzupełnia zoptymalizowane wnętrze auta, obudowane odpowiednio dobranym, powiększającym komfort wyposażeniem. To nie tylko hybryda nowej generacji pod maską. To prawdziwa hybryda stylu tego legendarnego SUVa z wysokimi osiągami, gwarantująca dynamikę jazdy w komfortowych i bezpiecznych warunkach.