Małe auta miejskie używane – idealne dla kobiety! | Pewny Automobil

Małe auta miejskie używane – jaki model wybrać?

Zwinne, skrętne, dynamiczne – takie powinny być małe auta miejskie. W klasie A nie liczą się osiągi, bardzo bogate wyposażenie, ale niezawodność, ekonomiczność, dobra widoczność i mały promień skrętu. Chociaż w Polsce nie jest to najpopularniejszy segment aut, taki pojazd świetnie sprawdza się w zatłoczonych centrach miast. A, na które z małych aut miejskich używanych warto się zdecydować – podpowiadamy.

Małe auta miejskie używane - Toyota Aygo

Małe jest piękne i funkcjonalne

Małe auta miejskie mają ułatwić poruszanie się w centrach zatłoczonych metropolii oraz usprawnić parkowanie. Są to pojazdy, które nie muszą, a nawet nie powinny mieć mocnego silnika, czy bardzo bogatego wnętrza, ponieważ nie jest to potrzebne. Liczy się:

  • mały promień skrętu,
  • dobra widoczność,
  • niewielki rozmiar,
  • dynamika,
  • małe zużycie paliwa.

Standardem jest, że małe auta mają 65-70 KM oraz silnik benzynowy, który lepiej sprawdza się na krótkich trasach. Samochody segmentu A wybierane są przez klientów indywidualnych oraz jako auta firmowe. Głównymi zaletami jest niski koszt zakupu, eksploatacji, napraw, ubezpieczenia oraz idealne rozmiary do poruszania się po mieście.

Najpopularniejsze używane auta segmentu A w Polsce

Do najpopularniejszych małych aut miejskich używanych w naszym kraju należą:

  • Toyota Aygo,
  • Kia Picanto,
  • Fiat 500.

Toyota Aygo

Aygo wyróżnia się nowoczesnym wyglądem, szklaną tylną klapą. Aygo drugiej generacji, produkowana jest od 2014 r. Miejski model segmentu A oferowany jest z trzycylindrowym silnikiem benzynowym. Toyota dostępna jest w wersji trzy i pięcio- drzwiowej Auto ma bardzo bogate wyposażenie m.in. wspomaganie kierownicy ABS, kurtynowe poduszki powietrzne, stabilizację toru jazdy, asystenta podjazdu na wzniesieniach HAC, światła do jazdy dziennej LED, ISOFIX. Auto wyróżnia się bezawaryjnością, dynamiką jazdy, małymi rozmiarami, nowoczesnym wyglądem, niskim zużyciem paliwa (ok .5 l na 100 km). Toyota Aygo w 2018 roku była najbardziej popularnym autem segmentu A w Polsce.

Kia Picanto

Kia Picanto to najmniejszy pojazd koreańskiej marki produkowany od 2004 roku. Samochód drugiej generacji (produkowany od 2011 roku), trzeciej (produkowany od 2017) oferowane jest 3 lub 5-drzwiowej wersji nadwoziowej typu hatchback, z dwoma silnikami benzynowymi (3-cylindrowym 1,0 o mocy 69 oraz 4-cylindrowym, 85-konnny o pojemności 1,2 l). W standardzie wyposażenia wersji M, podstawowej znajduje się m.in. ABS, ESC, 6 poduszek powietrznych, zamek centralny z pilotem, radio CD/MP3 oraz Bluetooth, elektryczne sterowanie szyb, klimatyzacja manualna. Największymi wadami samochodu jest niewielki bagażnik oraz niski moment obrotowy.

Fiat 500

Fiat 500 to powrót do kultowego modelu włoskiej marki (produkowanego w latach 1957-75). Od 2007 roku auto oferowane jest w kilku wersjach wyposażenia oraz wielu edycjach specjalnych. Dostępne są dwa silniki benzynowe: dwucylindrowy 0.9 TwinAir o mocy 85 KM lub czterocylindrowy 1.2 o mocy 69 KM. W wersji podstawowej Pop posiada m.in. ABS z EBD, ESC, centralny zamek z pilotem, elektrycznie regulowane szyby przednie, 7 poduszek powietrznych, elektryczne wspomaganie kierownicy DualDrive, elektrycznie sterowane lusterka boczne, oraz radio Uconnect z USB. Fiat 500 kusi przede wszystkim stylowym wyglądem oraz wieloma wariantami silnika i wyposażenia, odstrasza wysoką ceną.

Małe auta mają być przede wszystkim tanie, oszczędne, niezawodne, funkcjonalne, ale coraz częściej mają; klimatyzację oraz czujniki, kamery, system automatycznego parkowania bardzo przydatne w centrach miast. Osoby, które potrzebują nieco większego pojazdu, mogą rozważyć zakup Toyoty Yaris.


Zobacz wszystkie samochody używane!