Kredyt na samochód firmowy – jaki wybrać?

Własna działalność gospodarcza dla wielu ludzi może powodować, że staną się dla siebie i innych czymś i kimś więcej. Jednakże sama firma nie może sprawić, że będzie na siebie odpowiednio zarabiać. Do tego celu potrzebne jest odpowiednie zarządzanie, które nie może być efektywne, jeśli jako właściciel nie możemy dotrzeć do wybranego oddziału.

Samochód firmowy dla firmy - kredyt na samochów firmowy

Wtedy może pojawić się problem – w jaki sposób można dotrzeć do firmy, która jest oddalona o kilka, kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilometrów?
Odpowiedzi może być wiele – niektórzy ludzie mogą wybrać transport publiczny jakim może być pociąg, autobus bądź tramwaj, lecz czy jest to opłacalne?
Moim zdaniem nie, gdyż licząc roczne koszty, można spostrzec, że wynoszą one dosyć dużo. Wydane na ten cel pieniądze można by było zainwestować w nowe produkty i technologie, które mogłyby sprawić, że zyski firmy znacząco wzrosną.

Dokładnie podlicz zyski i wydatki firmy

Najlepszym wyjściem z sytuacji wydaje się kredyt na samochód firmowy, którym będziemy mogli poruszać swobodnie do danych oddziałów firmy. Aby dobrze zaplanować zakup firmowego samochodu, należy sprawdzić, jakie wydatki ma firma, i ile generuje zysku.

Niektórzy mogą się zapytać, po co to potrzebne – odpowiedź wydaje się prosta: Po co kupić bądź wziąć kredyt na samochód firmowy skoro firma nie generuje przychodu?

Wybierz odpowiedni samochód firmowy

Problem może pojawić się w kwestii odpowiedniego wyboru firmowego samochodu. Jeżeli będziesz jeździć autem samodzielnie, to nie będzie to duży problem – należy wybrać takie auto, które będzie nam idealnie odpowiadać.

Problem pojawia się, kiedy inne osoby będą musiały poruszać się tym autem bądź kupujemy nową flotę samochodową do firmy. Wtedy wypadałoby upewnić się, jakie samochody będą odpowiadały naszym standardom i wymaganiom naszych pracowników.

W jaki sposób najlepiej kupić nowy samochód do firmy?

Wszystko zależy od sytuacji finansowej firmy, a także planowanej ilości zakupu aut. Zakładając, że kupimy 10 aut, kosztujących 650 tysięcy złotych należy liczyć się z tym, że w jakiś sposób trzeba będzie pokryć wydatek na te auta. Wszystko będzie dobrze, jeśli firma generuje duże bądź ogromne przychody, wtedy firma nie odczuje tak dużej utraty gotówki.

Znak zapytania pojawia się, kiedy firma nie jest w stanie pokryć tak ogromnego wydatku. Czy wtedy należy zrezygnować z zakupu nowych samochodów i starać się zwiększyć zyski firmy? Prawdę mówiąc, można postąpić także w taki sposób, lecz jest też inny sposób na sfinansowanie zakupu auta.

kredyt na samochód firmowy

Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na zakup auta z własnej gotówki, warto poważnie zastanowić się nad zakupem auta, dzięki kredytowi na samochód firmowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie wliczyć każdą ratę kredytu w koszt działalność firmy, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić o to, że zapomnimy zapłacić daną ratę.

Jaki kredyt na samochód firmowy wybrać?

Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy potrzebujemy na samochód i w jakim czasie chcemy spłacić to finansowe zobowiązanie. Najlepszą opcją będzie porównanie kilku bądź kilkunastu kredytów na firmowe samochody, by móc wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Dodatkowe koszty w ofercie kredytu samochodowego dla firm

Biorąc kredyt na samochód firmowy, dokładnie zaplanuj wszystkie wydatki wcześniej. Jest to szczególnie ważne dla firm, które nie generują ogromnego przychodu, przez co muszą dokładnie sprawdzać swoje wydatki.

Jest to szczególnie ważne, szczególnie dlatego, że niektóre banki za każdą zmianę – czy to zmianę okresu spłaty kredytu, czy też zwiększenie sumy zaciągniętego kredytu sprawi, że będziemy zmuszeni zwrócić nieco więcej pieniędzy.

Unikanie dodatkowych kosztów kredytu

Aby uniknąć dodatkowych kosztó kredytu na samochód należy skrupulatnie się przygotować – sprawdzić, na ile jesteśmy w stanie sobie pozwolić, rozważyć wszystkie za i przeciw a potem sprawdzić oferty różnych banków. Nie podejmujmy też decyzji, będąc wzburzonym emocjonalnie – negatywne emocje rzadko kiedy są dobrym doradcą, czego efektem może być zła inwestycja.

Sprawdź również porównanie leasingu z kredytem na samochód.

Zobacz więcej!