Nowy Hilux – moc innowacyjnych rozwiązań

Toyota Hilux jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli japońskiej marki. Niedawno zaprezentowany został nowy, znacznie ulepszony model Hiluxa. Co się zmieniło? Powiemy w poniższym wpisie.

00001-toyota-Hilux-2021-Exterior

Nowy, mocny silnik

Nowy Hilux wyposażony został w silnik Diesla 2.8 o mocy 204 KM. Jednostka generuje 500 Nm* momentu obrotowego, a do „setki” auto rozpędza się w zaledwie 10 sekund.

Zmodyfikowany został równie układ jezdny. Zmieniono amortyzatory oraz tylne resory dla płynniejszego pokonywania nierówności. Komfort i łatwość prowadzenia nowego Hiluxa zostały poprawione również dzięki zmianom w zawieszeniu i układzie kierowniczym.

Należy również wspomnieć o ogromnych możliwościach terenowych samochodu, które zostały dodatkowo wzmocnione dzięki systemowi działającemu jak mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu LSD. Poprawiono także szybkość reakcji na pedał przyspieszenia oraz działanie systemu stabilizacji pojazdu.

Zmiany stylistyczne w środku i na zewnątrz

Jeśli chodzi o zmiany wizualne z zewnątrz zauważymy nowe, diodowe reflektory, masywniejszą osłonę grilla, poszerzenia nadkoli czy nową klamkę klapy do skrzyni ładunkowej.

Z kolei w środku pojawił się całkowicie nowy system multimedialny z ekranem o przekątnej 12,3 cala. Warto dodać, że za dodatkową opłatą może być on połączony z 9-głośnikowym nagłośnieniem JBL Premium Sound, który zawiera 8-kanałowy wzmacniacz o mocy 800 W i technologię CLARi-Fi.

Należy także wspomnieć o bogatej liście wyposażenia dodatkowego, które zawiera między innymi:

  • inteligentny kluczyk,
  • przycisk Start,
  • nawigację satelitarną,
  • automatyczną klimatyzację,
  • przednie i tylne czujniki parkowania,
  • elektryczną roletę na bagażnik.

Jeśli chodzi o datę sprzedaży nowego modelu Toyoty Hilux – zaplanowana jest ona na styczeń 2021 roku.