Nowa Toyota Yaris 2020 – komfort i styl

Nowy model Yarisa to pierwszy samochód segmentu B zaprojektowany w technologii Toyota New Global Architecture (TNGA). Sprawdźcie, co nowego do zaoferowania ma Toyota Yaris 2020.

toy_yaris20_hybrid_hub_brand_kv_img_front_0

Nowy napęd 1.5 Hybrid

Silnik w nowej Toyocie to 3-cylindrowa jednostka benzynowa ze zmiennymi fazami rozrządu. Pracuje z cyklu Atkinsona, a jej sprawność sięgająca 40% pomogła w obniżeniu zużycia paliwa i emisji CO2 aż do 20% – w porównaniu z aktualnym modelem Yarisa.

Silnik elektryczny o mocy 80 KM jest w stanie wygenerować 141 Nm momentu obrotowego i kręci się do 17 000 RPM. Przy jego konstrukcji użyto o 50% mniej metali ziem rzadkich, a dzięki zastosowaniu dodatkowej pompy oleju i lepszego chłodzenia, może samodzielnie napędzać auto nawet do prędkości 130 km/h.

Moc systemów bezpieczeństwa

Toyota Yaris 2020 to również nowa generacja systemów bezpieczeństwa czynnego. Obejmuje ona między innymi:

  • inteligentny tempomat adaptacyjny działający w pełnym zakresie prędkości,
  • asystent utrzymania pasa ruchu,
  • system ostrzegający i hamujący przed pieszymi,
  • system monitorujący skrzyżowania,
  • centralne poduszki powietrzne – w tym miejscu warto zaznaczyć, że Toyota jako pierwsza oferuje takie rozwiązanie, w celu ochrony pasażerów w razie ewentualnego zderzenia bocznego.

Mocno zaawansowane technologie systemów bezpieczeństwa, które oferuje nowa Toyota Yaris z pewnością pozwolą czuć się bezpiecznie nawet w trudnych warunkach.

Design w środku i na zewnątrz

Nowa Toyota Yaris w swoim wnętrzu oferuje wysokiej jakości materiały, takie jak filc na panelach drzwi oraz miękkie tworzywo na desce rozdzielczej. Interfejs użytkownika stanowią tutaj trzy, wzajemnie wspierające się wyświetlacze – kolorowy wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie, Multi-Information Display między zegarami oraz ekran dotykowy Toyota Touch na centralnej konsoli.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny nowego modelu Yarisa warto zaznaczyć skrócenie samochodu o 5 mm i jednoczesne zwiększenie rozstawu osi o 50 mm. Dzięki temu samochód jest równie zwinny i łatwy w manewrowaniu, a wnętrze zyskało więcej przestrzeni.

Toyta Yaris 2020 w sprzedaży będzie dostępna od września. Zdecydowanie warto poczekać na ten nowy, ekonomiczny miejski samochód.

Nowy Yaris 2020

24 sierpnia 2020 roku ma miejsce premiera online nowego modelu Toyoty Yaris. Jak każdy model, również i ten jest symbolem innowacyjności. Specyfikacje wyposażenia oraz parametry samochodu zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Sprawdź, co oferuje nową Toyota Yaris.

Przestronne wnętrze

Samochody z segmentu B stają się coraz dłuższe, w nowej Yaris jednak jest inaczej – jest krótsza od poprzednika. Całkowita długość to mniej niż cztery metry, a przy tym rozstaw osi został zwiększony o 50 mm, co pozwoliło wygospodarować większą przestrzeń w kabinie. Warto również dodać, że w zależności od rodzaju i wyposażenia ma 15-, 16- lub 17 calowe koła.

Napęd hybrydowy najwyższej jakości

Nowy model Yarisa ma pod maską nowoczesny napęd hybrydowy czwartej generacji. Dzięki temu możliwe było zmniejszenie zużycia paliwa oraz niższa emisja spalin. W porównaniu do poprzedniego modelu, wydajność napędu hybrydowego wzrosła o 20 procent, a moc całkowita samochodu to 116 KM.

Każdy z czterech głównych elementów systemu hybrydowego przyczynia się do poprawy właściwości jezdnych nowego Yarisa. W samochodzie debiutuje całkowicie nowy, pracujący w cyklu Atkinsona silnik Hybrid Dynamic Force Engine1.5 o mocy 93 KM oraz 120 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Systemy bezpieczeństwa na wysokim poziomie

Toyota Yaris ponownie podnosi poprzeczkę w dziedzinie bezpieczeństwa, umacniając swoją pozycję lidera segmentu. Yaris ma w standardzie jeszcze więcej systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, w tym:

  • układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach,
  • układ reagowania w razie ryzyka zderzenia,
  • asystent utrzymania pasa ruchu,
  • zaawansowany system wspomagania kierownicy.

Warto również wspomnieć o podwyżkach powietrznych w tunelu środkowym. Dzięki ich zastosowaniu, zapobiec można zderzeniu kierowcy z pasażerem w przypadku ewentualnego zderzenia.

Do wyboru, do koloru – czyli bogate wyposażenie wnętrza

Wszystkie wersje nowego Yarisa w standardzie mają oczywiście system Toyota Safety Sense. Ponadto, znajdziemy również kamerę cofania oraz elektroniczny hamulec postojowy. Ponadto, samochód możemy połączyć że smartfonem – za pośrednictwem Apple CarPlay lub Android Auto. W wyższych wersjach wyposażenia pojawiają się elementy znane z segmentu premium, takich jak podgrzewana kierownica czy niebieskie podświetlenie kabiny w przestrzeni na nogi, panelach drzwi i konsoli środkowej. Dostępne są również indukcyjna ładowarka do smartfonów i pełny pakiet oświetlenia w technologii LED, który obejmuje światła przeciwmgielne.

Jak widać, Toyota Yaris 2020 zapowiada się bardzo obiecująco. Nie przegap premiery!