Samochody hybrydowe

Wyświetlanie 1–12 z 48 wyników

Samochody hybrydowe – wybór na czasie

Napęd hybrydowy zapewnia bardzo oszczędną, ale także ekologiczną i dynamiczną jazdę. Nowoczesne silniki są niezawodne, nie wymagają ładowania, pozwalają na większe korzystanie z mocy elektrycznej i znajdują się w wielu modelach samochodów. Hybrydy to zarówno auta miejskie jak i kompakty, SUV-y, a nawet sportowe maszyny. Jest w czym wybierać.

Hybrydy mają moc

Historia napędu hybrydowego Toyoty zaczyna się w 1997 roku, kiedy japoński koncern zaczął produkcję Priusa. Przez 24 lata technologia była wielokrotnie unowocześniana i udoskonalana. Obecnie Toyota, lider produkcji hybryd, wytwarza 4 generacje samoładującego, napędu hybrydowego. Do tej pory sprzedano 15 mln aut z takim silnikiem. Rozwiązanie zastosowane jest w wielu modelach samochodów. Obecnie w swojej ofercie hybrydy posiada większość koncernów samochodowych.

Idealne połączenie silnika spalinowego z elektrycznym

Nowoczesne hybrydy to niezawodny duet dwóch napędów, który zapewnia oszczędność, niską emisję, zyskujemy także pewność, że nie staniemy nagle na drodze. System potrafi odzyskiwać energię z hamowania oraz podczas jazdy. Silnik elektryczny pomaga benzynowemu, zmniejsza się zużycie paliwa oraz redukują spaliny. Toyota Yaris w wersji hybrydowej spala o 20 % mniej benzyny, więc różnica jest znacząca. Na rynku dostępne są także hybrydy plug-in, które można dodatkowo doładowywać z gniazdka. Jednak jest to zwykle droższe rozwiązanie. Należy podkreślić, że nowoczesne technologie pozwalają nie tylko na oszczędną, ale także bardzo dynamiczną jazdę. Hybrydy to niezwykłe osiągi, bezawaryjność, mniejsze koszty paliwa oraz ochrona środowiska.