Nowa Toyota Yaris 2020 – komfort i styl | Pewny Automobil

Nowa Toyota Yaris 2020 – komfort i styl

Nowy model Yarisa to pierwszy samochód segmentu B zaprojektowany w technologii Toyota New Global Architecture (TNGA). Sprawdźcie, co nowego do zaoferowania ma Toyota Yaris 2020.

Nowa Toyota Yaris 2020

Nowa Yaris 2020 – nowy napęd 1.5 Hybrid

Silnik w nowej Toyocie Yaris to 3-cylindrowa jednostka benzynowa ze zmiennymi fazami rozrządu. Pracuje z cyklu Atkinsona, a jej sprawność sięgająca 40% pomogła w obniżeniu zużycia paliwa i emisji CO2 aż do 20% – w porównaniu z aktualnym modelem Yarisa.

Silnik elektryczny o mocy 80 KM jest w stanie wygenerować 141 Nm momentu obrotowego i kręci się do 17 000 RPM. Przy jego konstrukcji użyto o 50% mniej metali ziem rzadkich, a dzięki zastosowaniu dodatkowej pompy oleju i lepszego chłodzenia, może samodzielnie napędzać auto nawet do prędkości 130 km/h.

Nowa Yaris 2020

Systemy bezpieczeństwa

Toyota Yaris 2020 to również nowa generacja systemów bezpieczeństwa czynnego. Obejmuje ona między innymi:

  • inteligentny tempomat adaptacyjny działający w pełnym zakresie prędkości,
  • asystent utrzymania pasa ruchu,
  • system ostrzegający i hamujący przed pieszymi,
  • system monitorujący skrzyżowania,
  • centralne poduszki powietrzne – w tym miejscu warto zaznaczyć, że Toyota jako pierwsza oferuje takie rozwiązanie, w celu ochrony pasażerów w razie ewentualnego zderzenia bocznego.

Mocno zaawansowane technologie systemów bezpieczeństwa, które oferuje nowa Toyota Yaris 2020 z pewnością pozwolą czuć się bezpiecznie nawet w trudnych warunkach.

Yaris 2020 w środku i na zewnątrz

Nowa Toyota Yaris w swoim wnętrzu oferuje wysokiej jakości materiały, takie jak filc na panelach drzwi oraz miękkie tworzywo na desce rozdzielczej. Interfejs użytkownika stanowią tutaj trzy, wzajemnie wspierające się wyświetlacze – kolorowy wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie, Multi-Information Display między zegarami oraz ekran dotykowy Toyota Touch na centralnej konsoli.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny nowego modelu Yaris 2020, warto zaznaczyć skrócenie samochodu o 5 mm i jednoczesne zwiększenie rozstawu osi o 50 mm. Dzięki temu samochód jest równie zwinny i łatwy w manewrowaniu, a wnętrze zyskało więcej przestrzeni.

Nowy Yaris 2020

24 sierpnia 2020 roku miała miejsce premiera online nowego modelu Toyoty Yaris. Jak każdy model, również i ten jest symbolem innowacyjności. Specyfikacje wyposażenia oraz parametry samochodu zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Sprawdź, co oferuje nowa Toyota Yaris 2020.

Nowy Yaris

Przestronne wnętrze

Samochody z segmentu B stają się coraz dłuższe, w nowej Yaris jednak jest inaczej – jest krótsza od poprzednika. Całkowita długość to mniej niż cztery metry, a przy tym rozstaw osi został zwiększony o 50 mm, co pozwoliło wygospodarować większą przestrzeń w kabinie. Warto również dodać, że w zależności od rodzaju i wyposażenia ma 15-, 16- lub 17 calowe koła.

Napęd hybrydowy najwyższej jakości

Nowy model Yarisa ma pod maską nowoczesny napęd hybrydowy czwartej generacji. Dzięki temu możliwe było zmniejszenie zużycia paliwa oraz niższa emisja spalin. W porównaniu do poprzedniego modelu, wydajność napędu hybrydowego wzrosła o 20 procent, a moc całkowita samochodu to 116 KM.

Każdy z czterech głównych elementów systemu hybrydowego przyczynia się do poprawy właściwości jezdnych nowego Yarisa. W samochodzie debiutuje całkowicie nowy, pracujący w cyklu Atkinsona silnik Hybrid Dynamic Force Engine 1.5 o mocy 93 KM oraz 120 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Systemy bezpieczeństwa na wysokim poziomie

Toyota Yaris ponownie podnosi poprzeczkę w dziedzinie bezpieczeństwa, umacniając swoją pozycję lidera segmentu. Yaris ma w standardzie jeszcze więcej systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, w tym:

  • układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach,
  • układ reagowania w razie ryzyka zderzenia,
  • asystent utrzymania pasa ruchu,
  • zaawansowany system wspomagania kierownicy.

Warto również wspomnieć o podwyżkach powietrznych w tunelu środkowym. Dzięki ich zastosowaniu, zapobiec można zderzeniu kierowcy z pasażerem w przypadku ewentualnego zderzenia.

Yaris 2020

Do wyboru, do koloru – czyli bogate wyposażenie wnętrza

Wszystkie wersje nowego Yarisa w standardzie mają oczywiście system Toyota Safety Sense. Ponadto, znajdziemy również kamerę cofania oraz elektroniczny hamulec postojowy. Ponadto, samochód możemy połączyć że smartfonem – za pośrednictwem Apple CarPlay lub Android Auto. W wyższych wersjach wyposażenia pojawiają się elementy znane z segmentu premium, takich jak podgrzewana kierownica czy niebieskie podświetlenie kabiny w przestrzeni na nogi, panelach drzwi i konsoli środkowej. Dostępne są również indukcyjna ładowarka do smartfonów i pełny pakiet oświetlenia w technologii LED, który obejmuje światła przeciwmgielne.
 Sprawdź ceny nowej Toyoty Yaris 2020!

Zobacz oferty wszystkich wersji Toyoty Yaris w naszym komisie w Zabrzu:


Zobacz więcej!