Toyota Yaris

Ponad 20 lat rządzi na drogach. Jest to uznany model segmentu B. Auto powstało z myślą o pokonywaniu miejskiej dżungli przez zwinny, szybki i ekonomiczny pojazd.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Początki miejskiego klasyka

Toyota Yaris 1 po raz pierwszy odpaliła silniki pod koniec XX wieku. Pierwsze modele miejskiego auta, które zastąpiły Starlet, pojawiły się w 1999 roku. Lifting Toyota przeszła m.in. w 2003 roku. Dwa lata później pojawiła się Toyota Yaris 2. Obecnie produkowana jest czwarta generacja modelu. Miejskie auto ma idealne rozmiary ułatwiające przemieszczanie się po wąskich uliczkach, wnętrze samochodu jest przestronne i komfortowe, a silnik oszczędny.

Kochana i doceniana przez klientów

Miejska Toyota zyskała uznanie przez znawców i cieszy się także niesłabnącą popularnością wśród klientów. W 2000 roku Yaris została Europejskim Samochodem Roku. Ciekawa stylistyka, nowoczesne rozwiązania sprawiły, że auto od wielu lat znajduje się w czołówce rankingów sprzedaży w Polsce i Europie. Również modele używane Toyoty Yaris cieszą się dobrą opinią i dużym zainteresowaniem wśród kierowców.

Toyota Yaris dane techniczne

Wymiary Toyoty Yaris zmieniały się nieco w ciągu dwudziestu lat. Nadwozie  Toyoty Yaris 3 generacji jest dłuższa o 27 cm od pierwszego modelu. Toyota Yaris 2020 mierzy:

  • 1745 mm szerokości,
  • 3940 mm długości,
  • 1740 mm wysokości,
  • 2560 mm ma rozstaw osi.

Najnowsza wersja Toyoty Yaris opiera się na sztywniejszej platformie GA-B, miejskiej wersji TNG – A, która zapewnia większy komfort jazdy i lepsze prowadzenie. Samochód oferowany jest z kilkoma wersjami napędu:

  • z silnikami benzynowymi, trzycylindrowymi 1,0 i 1,5,
  • z silnikiem hybrydowym także trzycylindrowym, 1,5

Jedyna hybryda w segmencie

Toyota Yaris Hybrid przebojem wjechała na drogi, zyskując spore zainteresowanie, a dość szybko zaufanie kierowców. Sprawdzony w większych modelach napęd japońskiej marki świetnie sprawdził się w aucie miejskim. Połączenie napędu elektrycznego z silnikiem benzynowym to oszczędność, ale także dynamika na drodze. W czwartej generacji Yaris został umieszczony napęd hybrydowy, który oparty jest na trzycylindrowym silniku 1.5 Dynamic Force, pracującym w cyklu Atkinsona. Toyota Yaris 2020 posiada także nowoczesny i lżejszy akumulator litowo-jonowy, który jest wydajniejszy o 27%. Zastosowany napęd hybrydowy generuje 115 KM i zmniejsza zużycie paliwa o 20%.

Toyota Yaris średnio spala 4 litry na 100 km. Silnik hybrydowy jest ekonomiczny, ale także mocniejszy i wydajniejszy, dlatego auto nie straciło na dynamice, szybkości i zwinności. Obecnie Toyotę Yaris z napędem hybrydowym wybiera już 60% klientów, a szacuje się, że będzie to aż 80%.

Sprawdzony wybór – używana Toyota Yaris

Wybór miejskiego modelu z kraju kwitnącej wiśni to postawienie na samochód, który cechuje się zastosowaniem sprawdzonych rozwiązań, udoskonalanych na przestrzeni lat, nowoczesną stylistyką, mocnym i oszczędnym napędem. Wybór używanej Toyoty Yaris to pewność i bezawaryjność podróżowania przez długie lata.